Mūsu spēlētāji iekļauti 2018. gada Latvijas izlases kandidātu sastāvā

Latvijas Darts Organizācija 6. martā publicējusi šī gada Latvijas izlases kandidātu sarakstu, kuri cīnīsies par vietu izlasē, kura no šī gada 25. līdz 29. septembrim pārstāvēs Latviju WDF Eiropas Kausā šautrņu mešanā Ungārijā. Kungu konkurencē izlases kandidātu vidū ir arī divi mūsu kluba pārstāvji Žanis Buklovskis un Uldis Zeitmanis.

Uldis līdz šim Latvijas izlasi ir pārstāvējis vienu reizi Baltijas Kausā 2017, kurš notika Rīgā. Savukārt Eiropas un Pasaules kausos nav startējis. Uldis gan ir bijis iekļauts izlases kandidātos arī iepriekš.

Žanis šajā ziņā ir daudz pieredzējušāks, jo Latvijas izlases rindās ir startējis 2002. un 2008. gada Eiropas kausos un 2007. gada Pasaules kausā. Savukārt 2003. gadā Žanis atsauca savu kandidatūru no izlases kandidātiem ģimenes apstākļu dēļ, lai gan līdz pēdējam pretendēja uz vietu izlasē.

Tāpat Žanis vairākkārtēji pārstāvējis Latvijas izlasi Baltijas Kausos izcīnot Baltijas čempionu titulus gan pāros, gan komandās, gan komandu kopvērtējumos. Savukārt Eiropas un Pasaules kausos veiksmīgākais starts Žanim padevās 2007. gadā, kad 160 kungu konkurencē tika izcīnīta 17. vieta individuāli. Pašlaik tas ir augstākais Latvijas izslases spēlētāju panākums starptautiskā arēnā. Vēl šādu rezultātu savulaik izdevās sasniegt arī pieckārtējam Latvijas čempionam Guntaram Grebskim.

Iekļaušana izlases kandidātos vēl nenozīmē, ka spēlētāji tiks iekļauti izlases sastāvā, bet tālāk jau viss būs atkarīgs no pašu veikuma un rezultātiem.

Izlases kandidāti tiks vērtēti saskaņā ar Latvijas izlases atlases un sagatavošanās noteikumiem. Tiks vērtēts visu kandidātu sniegums Latvijas reitinga sacensībās, Pasaules Darts Federācijas (WDF) un Britu Darts Organizācijas (BDO) reitinga turnīros, kā arī notiks četri sabraukumi, kuru ietvaros kandidāti mērosies spēkiem savā starpā, tādējādi sev pelnot punktus izlases kandidātu reitingā.

Pašlaik vēl precīzs datums, kad tiks nosaukts galīgais izlases sastāvs, 4 kungi un 4 dāmas, vēl nav zināms, jo tas būs atkarīgs no WDF izlašu pieteikumu termiņiem. LDO noteikti par to vēl informēs.

Protams gadījumā, ja abi vai kāds no mūsu spēlētājiem izcīnīs vietu izlasē, tad viņi nevarēs pārstāvēt mūsu klubu Baltijas Kausa sacensībās, kuras notiks no 15. līdz 16. septembrim Igaunijā. Taču mēs vienmēr esam atbalstījuši mūsu spēlētāju izaugsmi un pārstāvība izlašu līmenī ir augstāk par visu.

Un galu galā mums jau ir vēl virkne labu un perspektīvu spēlētāju no kuriem izveidot cīnīties spējīgu komandu.

Novēlam mūsu puišiem, lai izdodas iekļūt pamatsastāvā un pārstāvot Latviju pacīnīties par augstākajām vietām starptautiskā mērogā.

2018. gada Latvijas izlases kandidāti kungiem:

 • Žanis Buklovskis
 • Uldis Zeitmanis
 • Nauris Gleglu
 • Gatis Lancers
 • Aigars Strēlis
 • Kristaps Mickus
 • Rihards Slišāns
 • Jānis Kalniņš
 • Jānis Kupšis
 • Jānis Birznieks
 • Guntars Stipins
 • Aivis Konstantinovičs

2018. gada Latvijas izlases kandidāti dāmām:

 • Anda Seimane
 • Kristīne Mickus
 • Irēna Bauze
 • Sarmīte Lavrentjeva
 • Kristīne Zaķīte
 • Laima Upeniece
 • Sandija Andersone
 • Marija Ružāne