Jaunā ēra sākas ar Valtera Meldera, Adriana Djačuka un Arta Brīvera panākumiem

Pastāvēs, kas pārvērtīsies! Pepsi 2024 turnīros jaunas vēsmas karstajā vasaras svelmē. Pirmo reizi turnīri izspēlēti pēc jaunā formāta, padarot tos pievilcīgākus visu līmeņu spēlētājiem!

Challenge league (Izaicinājuma līga)

Challenge league jeb izaicinājuma līga vienkopus pulcē 12 spēlētājus. Turnīrā sev vietu garantējuši Latvijas reitinga A divīzijas spēlētāji, bet, lai aizpildītu pārējās vietas, vērā tiek ņemts mūsu pašu reitings. Četras grupas pa 3 spēlētājiem. Katras grupas 2 labākie tiek uz izslēgšanas spēlēm, bet trešās vietas ieguvēji pievienojas attīstības līgas izslēgšanas spēlēm.

Pusfināli:

Valters Melderis (93,33) 7:1 Ralfs Laumanis (90,27)

Izspēle saved kopā nesamierināmos sāncenšus, Nu jau klasiskā cīņa – Valters vs Ralfs. Valters sāk ar legu 15 šautriņās, uz ko Ralfs atbild ar 13 šautriņu legu. Spēles trešo legu Valters pieraksta sev 17 šautriņās. Izrādās, tas bijis spēles sliktākais legs. Valters pēc pasaules līmeņa maču apmeklēšanas met pasaules līmeņa spēli, turpinājumā tiekot pie legu panākumiem 15-15-15-16-15 šautriņās! Ralfs visos izrāda spēcīgu pretestību, vienmēr esot noslēguma zonā. Vienā legā Ralfam iespēja pabeigt 170 punktus, bet pēdējā šautriņa nodevīgi ielido 25 punktu sektorā. Šoreiz gan Valters izrādās spēcīgākais no spēlētājiem.

Jānis Pinka (71,91) 7:1 Juris Straubergs (65,64)

Jānis Pepsi darts turnīros netiek redzēts regulāri (gaidām biežāk), bet, kad ierodas, atgādina, ka māk mest. Nav jau tā, ka Juris nemācētu mest, bet spēles pirmājā daļā Jāņa summas un noslēgumi labāki, panākot jau 5:0. Spēles sestajā legā Jānis pēc teicama sākuma “iestrēgst” dubultajos, par ko Juris soda, beidzot tiekot pie uzvarēta lega. Abos pēdējos legos Jurim iespējas spēli pagarināt, bet Jānis “pārkrīt” pāri līnijai ar 3 punktu noslēgumu, rezervējot savu vietu finālā.

Bronzas spēle:

Ralfs Laumanis (75,71) 6:3 Juris Straubergs (64,63)

Ar visādos veidos neiemestiem dubultajiem pēc četriem legiem rezultāts neizšķirts 2:2. Ralfam padodas divi 16 šautriņu legi pēc kārtas, pārņemot spēles kontroli. Juris tiek pie lega sev, samazinot rezultātu starpību līdz minimumam. Ralfs tomēr izrādās krietni pārāks summmās. Legi 16 un 17 šautriņās ļauj iekļūt godalgotajās vietās.

Fināls: 

Valters Melderis (93,21) 8:1 Jānis Pinka (76,55)

Fināla pirmais legs varēja aiziet uz abām pusēm, bet Jānim neizdodas iemest nepieciešamo dubulto, pie lega tiekot Valteram. Pēc tam Valters turpina darīt to pašu, ko darīja psufinālā, – mest lieliski. Jānis netiek līdzi summās, Valteram gūstot panākumus 13-16-14-17 šautriņās un uzstādot jau 5:0. Jānis sasparojas summu gūšanā un par spīti Valtera 180 punktu gājienam tiek pie viena lega uzvaras. Tas gan izrādās viņa vienīgais legs finālā. Valters turpina stabili un ar legiem 18-13-14 šautriņās uzvar turnīrā! Kas par sniegumu!

Development league (Attīstības līga)

Pēc Challenge league sastāva noformēšanas pārējie spēlētāji piedalās Development league jeb attīstības līgas izspēlē. Grupu uzvarētāji pa taisno uz 1/4 finālu. Grupu otro vietu ieguvēji mērojas spēkiem ar Challenge league grupu trešo vietu ieguvējiem.

Tie, kuriem nepaveicas izkļūt no grupas, drīkst piedalīties Teapot league, jeb “čaiņiku” līgas play-off izspēlē.

Pusfināli:

Adrians Djačuks (63,38) 4:1 Anatolijs Žukovs (60,90)

Anatolijs tiek galā ar 60 punktu noslēgumu spēles pirmajā legā. Nākamajos divos legos Anatolijs pirmais pie dubultajiem, bet Adrians liek viņam samaksāt par izšķērdētajām iespējām, panākot jau 2:1 no savas perspektīvas. Spēles turpinājumā abiem spēlētājiem mazliet “noplok” summas. Adrians izrādās labāks legu noslēgumos, kļūstot par pirmo finālistu.

Rolands Garonskis (56,32) 4:1 Vladislav Zhauniak (51,27)

Pirmajā legā Vladislav mokās ar summām, kamēr Rolands svīst pie dubultajiem. Veiksme uzsmaida Rolandam ar šautriņu D1 sektorā. Arī otrajā legā Rolands labāks, šoreiz jau “ierakstoties” tieši zem 20 šautriņu sliekšņa. Trīs legi un jau 3:0, Vladislav nespējot realizēt savas iespējas noslēgt legu. Rolanda “nopūdelētās” mačbultas ļauj Vladislav palikt spēlē, tiekot pie viena lega panākuma. Spēles gan neievelkas, Rolandam tiekot galā ar 64 punktu noslēgumu un garantējot savu vietu finālā.

Bronzas spēle: 

Anatolijs Žukovs (57,92) 3:2 Vladislav Zhauniak (49,17)

Spēle par trešo no cēlmetāliem izvēršas par saspringtu dueli. Anatolijs sev netipiski ļoti vāji met summas, nonākot iedzinējos ar 1:2. Tam seko Anatolija lielisks punktu gūšanas legs (pēc 12 šautriņām atlicis 61 punkts), šo pārsvaru neizlaižot no rokām un forsējot izšķirošo legu. Vladislav pirmais tiek pie iespējām noslēgt spēli savā labā. Bet uzvar tas, kurš pirmais iemet nepieciešamo dubulto. Šoreiz tas ir Anatolijs!

Fināls:

Adrians Djačuks (57,81) 4:0 Rolands Garonskis (52,31)

Fināla manāms satraukums, nevienam no spēlētājiem neesot īpaši spēcīgam summu gūšanā. Adrians gan pirmajos divos legos pietiekami pārāks, lai neļautu Rolandam “apostīt gaisu” pie dubultajiem. Spēles trešajā legā Rolands beidzot tiek pie iespējām, bet tās nerealizē, nonākot “zaudējuma priekšnamā” ar 0:3. Adrianam vajag 31 šautriņu, lai beidzot noslēgtu spēli savā labā, bet tas izdodas. Pēc neizkļūšanas no challenge league grupas Adrianam panākums Development league finālā!

Teapot league fināls:

Teapot league jeb “čaiņiku” līgā legi tiek spēlēti no 301 punkta pēc DIDO (double in – double out) sistēmas. Citiem vārdiem sakot, legs jāsāk ar šautriņu dubultajā sektorā un jānoslēdz ar šautriņu dubultajā sektorā.

Artis Brīvers (33,82) 3:2 Raimonds Stumburs (30,29)

Pirmajā legā par ižķirošo faktoru izrādās Arta nespēja iečekoties ar pirmajām trim šautriņām, kas sniedz nepieciešamo laiku, lai Raimonds tiktu pie panākuma. Otrajā legā abi spēlētāji cīnās ar sākuma dubulto, bet, kad putekļi nosēžas, Artis tiek pie lega sev par labu. Raimonds atkal pārņem iniciatīvu, Artim joprojām esot pārāk lēnam legu sākumā. Artis gan ar iespaidīgu 14 šautriņu legu panāk iespēju spēlēt izšķirošo legu! Artis, sajutis spēles garšu, ietriec varenu 13 šautriņu legu un nokārto savu uzvaru Teapot league turnīrā!

Challenge league izslēgšanas spēles

Development league izslēgšanas spēles

Teapot league izslēgšanas spēles

 

Staitstikas rādītāju līderi:

  • Turnīra kopējais augstākais vidējais: 85,25 – Valters
  • Vienas spēles augstākais vidējais: 93,33 – Valters
  • 100+ punkti: 84 – Valters
  • 140+ punkti: 31 – Ralfs
  • 180 jeb maksimumi: 4 – Ralfs, Valters
  • Ātrākais legs: 13. šautriņa – Valters, Ralfs
  • Augstākais nobeigums: 144 – Valters
  • Augstākais noslēgumu procents: 41% – Valters, Jānis K

Turnītu dartconnect